Kommenteeri

Tark teada suvepäevade ettevalmistuseks

Suvepäevade ettevalmistuse ABC
Mis on suvepäevade programm ja eesmärk? Mõelda lahti, kas on soov korraldada traditsioonilist suvepäeva või hoopis erilisemat kindla teemaatikaga päeva. Viimane oleks meeskonna ühendamine ja uute teadmiste praktiline kasutamine läbi hariva meelelahutuse.
Oluline on suvepäevade planeerimist alustada suhteliselt varakult. Aasta alguses peaks suvepäevade korraldamisega juba aktiivselt tegelema.
Kui palju inimesi? Suvepäevade planeerimine on koht kus mõelda, kas üritus on ainult töötajatele või kaasatakse ka pereliikmeid. Sellest oleneb suurelt suvepäevade eelarve, asukoht ja kogu programm.
ASUKOHT JA MAJUTUSEttevõtte suvepäevade jaoks asukoht on üks olulisemaid punkte kogu planeerimise juures. Läbi on vaja mõelda järgmised küsimused:
 • Millises Eesti piirkonnas üritus läbi viia? Kas ollakse valmis 2-3-tunniseks bussi- või autosõiduks?
 • Kas koht peaks asuma veekogu läheduses?
 • Kas jäädakse ka ööbima? Kui jah, siis mis mahus majutust pakutakse? Millised on töötajate ootused majutuse osas?
TRANSPORT. Suvepäevade pidamiseks asukohast oleneb ka transport. Mõelda, kas töötajad tulevad kohale isikliku autoga või organiseeritakse ühtne sõit bussi(de)ga. Miks mitte leida asukoht, kuhu saab rongiga? Transpordile peaks kindlasti mõtlema ettevõtted, kellel on üksuseid üle Eesti.
Programm. Suvepäevade pidamisel võiksid olla kindlad eesmärgid:
 • Kas sellest saab mõnus ja lõõgastav päev kolleegidega?
 • Kas soovite sel päeval töötajaid ühendada läbi erinevate meeskonnamängude?
 • Kuidas ettevõtte juhtkond võiks päeval osaleda, et tavatöötajatel tekiks nendega hea side?
VARASEM KORRALDAMISE AJALUGU. Päringu koostamisel endale ja suvepäevade korraldajale on oluline kirjeldada, mida viimase kolme aasta jooksul on tehtud tegevused.
Siin mõned punktid, mis kirja panna:

 • kes on olnud päevajuhid?
 • mis ansamblid on mänginud ja mis stiil on inimestele enim meeldinud?
 • kus on suvepäevad varasemalt toimunud ja kas soovitakse sama asukohta?
 • mis lisategevused on olnud ja mis laadi aktiviteetidest teie ettevõtte inimesed pigem eelistavad osa võtta?
 • kui on kaasatud pered koos lastega, siis milline lastele mõeldud programm on olnud?
ÜRITUSE EELARVE. Suvepäevade planeerimise algfaasis võiks kirja panna ka eelarve suurusjärgu. See muudab ürituse plaani koostamise selgemaks tellijale kui ka koostööpartnerile. Selle läbi säästavad tohutult aega kõik osapooled. Võimalusi vingete suvepäevade korraldamiseks on sadu (kui mitte tuhandeid). Uuri meilt, millised on viimase aja populaarseimad suvepäevade programmid.
Paku agentuurile võimalust oma ideekavandit esitleda. Kõiki ideid ja lahendusi (ka emotsioone) ei ole võimalik paberile kirja panna. Kohtumisel on hea koostööpartneriga tuttavaks saada, kuulata tema ideid ja rääkida täpsemalt läbi kõik vajalikud detailid ning eesmärgid.

Allikas: frankevents.ee

Lisa kommentaar

Email again: